TATUOWANIE BEZ PRĄDU

Jest prekursorką tatuażu etnicznego w Polsce i jedną z nielicznych artystek w Europie, która pracuje w tradycyjnej technice handpokingu. Wykonuje tzw. dotwork, który polega na tworzeniu pojedynczą igłą, kropka po kropce, misternych kompozycji. Karolina Czaja inspiracji do swoich prac poszukuje w trakcie podróży do najdalszych zakątków świata, wśród świętych motywów plemion Shipibo (Peru), Iban (Malezja) czy Rabari (Indie). https://www.facebook.com/Primitive-Tattoo-377158098973332/

W tym roku do sekcji „tatuowania bez prądu” na Warsaw Tattoo Convection Karolina zaprosiła swoich znajomych:

Aman Durga Sipatiti – ikona sceny tatuażu tradycyjnego na Świecie. Po raz pierwszy będzie gościem na polskim konwencie. Durga tatuuje starodawną techniką handtappingu. Meto-dy tej nauczył się od szamanów z Mentawai oraz Borneo, gdzie dokumentował ginącą praktykę tatuowania. Artysta będzie również tatuował gościnie u Karoliny Czaja w Primi-tive Tattoo.
https://www.facebook.com/durga.sipatiti

Albar Tikam – po raz pierwszy na polskiej scenie tatuażu. Specjalnie na Warsaw Tattoo Conevention przyjedzie z indonezyjskiej „wyspy bogów i turystów” Bali. Specjalizuje się w technice handtappingu rodem z Borneo. Wzorem członków plemienia Iban tworzy tatuaż uderzając tzw. młoteczkiem w patyk zaopatrzony w ostrze. Artysta będzie również tatuował gościnie u Karoliny Czaja w Primitive Tattoo.
https://www.facebook.com/albar.tikam

Max Native – tatuujący obieżyświat, a raczej nomad. Specjalizuje się w dotworku, który wykonuje maszynką. Tatuuje świętą geometrię i symbole, a może raczej motywy, które w jego przekonaniu odzwierciedlają duszę tatuowanego. Artysta będzie również tatuował gościnie u Karoliny Czaja w Primitive Tattoo.
https://www.facebook.com/niwanative